2.90 

Barwnik do tkanin efektywnie barwi bawełnę, stylon, wiskozę i len. Ożywisz nim swoje ubrania lub dodatki. Za  jego pomocą wykonasz też batiki.

Na stanie

Opis


Zawartość: 10 g – wystarcza na około 0,5 kg materiału

Instrukcja obsługi: Ręczne farbowanie: zawartość woreczka rozpuść w 0,5 l ciepłej wody, przecedź przez płótno lub sitko i zanurz całą tkaninę. Używaj emaliowanych lub nierdzewiejących naczyń.
Bawełna, wiskoza, len: barwnik rozpuść w większym naczyniu, dolej ciepłej wody, zamieszaj i włóż tkaninę. Ogrzewaj ciągle mieszając do punktu wrzenia, po 30 minutach dodaj 2 łyżki soli kuchennej na litr roztworu i mieszaj kolejne 30 minut, pozostaw do schłodzenia na około 60°C i mieszaj w wodzie tak długo, aż będzie czysta. Wysusz.
Stylon: rozpuszczony barwnik przed wlaniem do większego naczynia przecedź, dodaj ciepłej wody i 1 łyżkę octu na każdy litr roztworu. Namocz tkaninę, mieszaj i ogrzej do punktu wrzenia. Po 1 godzinie ciągłego mieszania, wyjmij tkaninę, wypłucz i wysusz.
Farbowanie w pralce (bawełna, len): można farbować w temp.60-90°C. Włóż tkaninę do bębna pralki, po napuszczeniu wody dodaj rozpuszczony barwik do pojemnika na proszek do prania. Po 30 minutach dodaj 2-3 łyżki octu. Nie wykręcaj, przepłucz ręcznie. Barwnik nie niszczy pralki. Nie susz na słońcu ani w piekarniku.

Uwagi: Nie barwi niektórych materiałów syntetycznych.

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

Wybierz kolor

żółty, khaki, pomarańczowy, fioletowy, turkusowy, ciemna fuksja, granat, czarny