Kurs przeznaczony jest dla osób pragnących rozpocząć naukę szycia odzieży. Trwa 30 godzin w formie warsztatów w kameralnej grupie. Składa się z 5 modułów stopniowo zwiększających poziom trudności. Po odbyciu kursu każdy Uczestnik będzie miał rozległą wiedzę z zakresu krawiectwa lekkiego, nabędzie umiejętności sprawnego szycia na maszynie i owerloku oraz będzie umiał samodzielnie wykroić oraz uszyć ubranie.

Jeśli:

 • inspiruję Cię różne tkaniny i dzianiny i chciałabyś nadać im określoną formę,
 • swoją przyszłość wiążesz z projektowaniem lub zawodem  krawca
 • chcesz wziąć sprawy w swoje ręce bo, nie masz co na siebie włożyć, wszystko co oferują sklepy jest oklepane, źle wykonane, często nie warte swojej ceny lub po prostu nie wyraża Ciebie,
 • marzysz, by pasja szycia stała się Twoją pracą zawodową

nasz kurs szycia jest dla Ciebie.

Kończąc kurs Twoja garderoba jest wzbogacona o 4 sztuki dedykowanej odzieży do włożenia od zaraz.UMIEJĘTNOŚCI, KTÓRE ZDOBĘDZIESZ PODCZAS KURSU:

 1. dowiesz się co jest Ci potrzebne, aby zacząć przygodę z szyciem
 1. poznasz możliwości maszyny do szycia i owerloka,
 2. będziesz wiedziała jak korzystać z tych urządzeń, aby móc rozwijać swoje nowe umiejętności krawieckie,
 3. nauczysz się interpretować opisy w magazynach z wykrojami, dopasowywać rozmiar pod swoje wymiary i kopiować odpowiednie szablony,
 4. poznasz proces tworzenia ubrania od fazy projektu, po jego wykonanie – zatem  będziesz wiedziała jak:,
 • Dobrać materiał do wypatrzonego fasonu
 • Zdjąć miarę
 • Stworzyć szablon wykroju dla Twojego rozmiaru na podstawie gotowych szablonów z czasopisma
 • Właściwie skroić materiał – aby ubranie dobrze się układało
 • Odpowiednio wszyć zaszewki – wpasować je do Twojej figury
 • Wszyć, pasek, zamek i obszyć dziurkę od guzika – zakładamy, że guzik wszyć potrafisz 😉 ale jeżeli nie to też się tego nauczysz  🙂
 • Ładnie wykończyć ubranie od środka, w tym dowiesz się co to jest podłożenie i jak używać flizeliny,
 • Właściwie dokonać podłożenia rękawów, nogawek i pokroju szyi.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

PROGRAM  INTENSYWNEGO KURSU KROJU I SZYCIA
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

I.    Zaczynam naukę szycia 2,5 h

Podczas pierwszego spotkania poznasz zasady pracy z maszyną do szycia, nauczysz się poprawnie przygotowywać maszynę do szycia, zdobędziesz podstawowe umiejętności krawieckie oraz nauczysz się obsługi owerloka.

II.    Fantazyjne szorty 3 h

To będzie Twój pierwszy mały projekt – wygodne szorty do spania lub na letnie dni, ozdobione uroczą wstążką w pasie. Zanim przystąpisz do szycia nauczysz się jak korzystać z czasopism krawieckich, takich jak np. Burda. Ottobre, Diana Moden itp. Podczas tego warsztatu poznasz poszczególne etapy procesu szycia od pobrania miary, dobrania rozmiaru, skopiowania właściwego szablonu, skrojenia tkaniny i zrealizowania projektu

III.    Wygodna sukienka dresowa z rękawem 3/4 6 h

Po kilku godzinach pracy z maszyną wielofunkcyjną i owerlokiem czas na pierwszy poważny projekt. Zanim przystąpisz do szycia zapoznasz się z zasadami pracy z wykrojami z Ottobre. Bazując na tej wiedzy uszyjesz wygodną, dresową sukienkę.

IV.    Zakręcona spódnica z koła 6h

Spódnica z koła to projekt bazujący na wzorach matematycznych. Nauczysz się robić obliczenia, kroić ten rodzaj spódnicy, a także – wszywać zamek!

V. Wygodny żakiet 9 h

Podczas ostatniego panelu wykonasz bardziej zaawansowany projekt – wdzianko/żakiet na podstawie wykroju z OTTOBRE. Podczas tego modułu nauczysz się  również  kopiować samodzielnie zaawansowany projekt i przenosić go na tkaninę. Dzięki tym warsztatom przejdziesz na kolejny poziom krawieckiego wtajemniczenia i przekonasz się, że szycie pozwala na realizację garderobianych marzeń i daje ogromną satysfakcję.

Rozmiary szablonów na których pracujemy zwykle mieszczą się w rozmiarówce 36-44, ale jeżeli twój rozmiar jest mniejszy lub większy nasz trener pomoże go odpowiednio zmodyfikować – bo szycie daje nieograniczone możliwości .


17807007_1226755197442526_1750619899_n

TRENER – HANNA BRZEZIŃSKA

To pasjonatka szycia, który swoją wielką przygodę z szyciem rozpoczęła już w szkole podstawowej, znana w Szczecinie z oryginalnych kreacji szytych dla siebie.

Ukończyła „Kurs kroju i szycia” oferujący w latach 80-tych podobne możliwości jak obecnie Akademia Szycia. Podczas tego kursu nauczyła się procesu tworzenia ubrania, poczynając od zdjęcia miary, dobrania rozmiaru, skopiowania szablonu, krojenia i szycia. I potem już poszło – pierwsza sukienka uszyta w wieku 10 lat, potem kolejne i kolejne uszytki, aż do teraz. Spodnie, żakiety, płaszcze, spódnice, sukienki czy bluzki nie stanowią dla Hani problemu. Szyte według szablonów wszelakich magazynów krawieckich, czy z kombinacji kilku różnych modeli – Hania szyje to co sobie zamarzy – zaraża tym innych. Przeszło 30 letnia przygoda z szyciem pozwoliła Hani wczuć się w problemy, kogoś kto tę przygodę chce rozpocząć aby rozwijać krawieckie pasje. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się z osobami, które chciałyby nauczyć się szyć. Jak twierdzi na swoim Fanpage’u na FB pn. Mam kota na Szycie: „uwielbiam patrzeć na to co tworzą amatorzy i profesjonaliści krawiectwa, fascynuje mnie indywidualizm pomysłów i to, że każdy może zostać mistrzem szycia jeżeli tylko chce się tego nauczyć”.


Koszt udziału w kursie 30 h – 1100 zł.

Cena nie obejmuje tkanin (jest możliwość grupowego zamówienia wybranych tkanin).

Ilość osób w grupie – 5.

PODCZAS KURSU ZAPEWNIAMY:

 • materiały szkoleniowe
 • indywidualne podejście do każdej Kursantki
 • przerwę słodko-kawową

Na życzenie wystawiamy zaświadczenie o ukończeniu kursu.


TERMIN KURSU (2 WEEKENDY) ZOSTANIE USTALONY PO ZEBRANIU ODPOWIEDNIEJ LICZBY OSÓB.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres:  info@akademiaszycia.pl

Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz od nas mailowe potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *